אנחנו כאן בשבילכם!

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר בהקדם

  פסילת רישיון נהיגה

  מהי הגדרת פסילת רישיון נהיגה?

  פסילה רישיון נהיגה – פשוטה כמשמעה – הפסקת נהג מנהיגה, זאת לתקופה אשר עליה החליט גוף ממשלתי שהוקנתה לו בחוק הטלתה. פסילת רישיון נהיגה הוא עונש המוטל על נהג אשר ביצע עבירה כזו או אחרת, שהעונש הטומן בחובו כולל רכיב של פסילה בפועל. נהיגה בזמן פסילה היא מהעבירות החמורות שבפקודת התעבורה, יש הרואים בה עבירה חמורה יותר מגרימת תאונת דרכים, שכן איש אינו מתכנן מראש מקרה תאונה, אך בניגוד לכך, נהג אשר יודע כי נהיגתו נאסרה, בוחר לעשות כך.
  החוק מציין במפורש כי הענישה הינה חמורה ויכול שתגיע עד 3 שנות מאסר בפועל, אשר גם אם לא השית בית המשפט עונש זה בפועל הרי שהדבר גורם להכבדה בענישה. בית המשפט אמר בהרבה הזדמנויות כי מדוב בעבירה חמורה וכפועל יוצא – על הענישה להיות מרתיעה וחמורה.

  מה ניתן לעשות כאשר נתפסים נוהגים בפסילה?

  יחד עם זאת, חשוב לזכור שמי שנוהג כאשר רישיונו נפסל, לא יורשע בעבירה של נהיגת רכב בזמן פסילה וזאת אם לא הוכח כי הנהג קיבל הודעה שרישיונו נפסל על ידי בית המשפט וכן, שהנהג היה מודע להיותו פסול בעת שנהג.
  יש מצבים בהם יבחר אדם לנהוג, גם כשהוא יודע שרישיונו נפסל, לדאוג לפרנסתו, לביתו או לבריאות אחד הקרובים אליו.

  הדרכים השונות לפסילת רישיון:

  פסילה מנהלית: המדובר בפסילה מנהלית ע"י קצין משטרה, על עבירות תנועה חמורות (30/60/90 ימים).
  פסילה ע"י משרד הרישוי: המדובר בפסילה על בסיס צבירת נקודות (36 נקודות ומעלה), או פסילה על בסיס אי כשירות רפואית/אחרת.
  פסילה ע"י בית המשפט: בדרך כלל מדובר בפסילה בעקבות עבירות תנועה חמורות, הכוללות לעיתים תאונת דרכים, עם או בלי נפגעים. שלילה מסוג זה, יכולה להיות עד לתום ההליכים המשפטיים, או כחלק מהעונש שנגזר במסגרת ההליך המשפטי (לעיתים אף על בסיס עבירות אחרות לחלוטין, כמו שימוש בסמים מסוכנים).

  עורכי הדין במשרד ידעו לתת את הפתרון.

  בבואנו לבחון מצב משפטי של נהג בזמן פסילה, יש לקחת בחשבון האם נוכח בעת פסילתו מנהיגה, האם ידע על כך, באם לא נכח – האם הודע לו מצבו והנסיבות האישיות אשר בעטיין ביצע העבירה.
  שילוב הידע והניסיון שלנו יוכל להביא לתוצאה הטובה ביותר עבורך.

  משרד עו"ד אייל עברון, בעל ניסיון רב בתחום. נשמח לסייע לכם בכל עניין הקשור בנושא פסילת רישיון. ניתן ליצור קשר עם המשרד, ע"י מילוי פרטים בטופס שלמעלה, או בכתובת אימייל: info@eyalevron-law.co.il, או בטלפון 09-9500090, ונענה באופן מידי.

  אנחנו כאן בשבילכם!

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר בהקדם
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   דילוג לתוכן