אנחנו כאן בשבילכם!

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר בהקדם

  נהג חדש

  נהג חדש

  אדם אשר קיבל רישיון נהיגה מבלי שהחזיק בו בעבר ייחשב כנהג חדש מרגע קבלת הרישיון ולמשך השנתיים שלאחר. נהג חדש וצעיר ייחשב אדם אשר משמש כנהג חדש וגילו מתחת לגיל 24. אדם אשר סיים את תקופת נהיגתו כנהג חדש אולם גילו פחות מגיל 24 ייחשב כנהג "צעיר" בלבד.

  כחלק ממדיניות הענישה, אכיפת העבירות ונתונים סטטיסטיים שנסקרו למשך תקופה ארוכה החליט המחוקק להחמיר עם הנהגים בכל הנוגע לביצוע עבירות תנועה אשר נחשבות "לחמורות" בעיניו של המחוקק.

  בתוספת השלישית לפקודת התעבורה, ציין המחוקק 12 עבירות חמורות לפיהן במידה ויורשה בהן, יחויב "הנהג חדש" בביצוע מבחן תיאוריה ו/או בדיקות רפואיות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים ו/או מבחן מעשי וזאת על מנת לחדש את רישיון הנהיגה שלו ובהתאם להחלטת משרד הרישוי.

  רשימת העבירות במקרים אלו הן: bvיגה בסוג רכב שלא בהתאם לתנאי הרישיון, נהג שהשתמש ברכבו והורשע בגין עוון או פשע עקב נהיגה ברכבו, הורשע בביצוע עבירת מין עת נהיגתו ברכב, נהג חדש אשר לא עצר בטרם נפגש במסילת ברזל, עבירה בתאונת דרכים שבה נפגע אדם, עבירה במסגרתה החליט בית המשפט לפסוק לנהג חדש פסילה מעל 3 חודשים, הנהג החדש פעל שלא בהתאם לרמזור או בניגוד לכללי מתן זכות קדימה, נהיגה תחת השפעת סמים או משקאות משכרים, עקיפה שלא כחוק, נהיגת במהירות גבוהה יותר מהמותר בתקנות, כאשר נהג חדש לא מודיע על העבירה או לא מגיש עזרה לנפגע בתאונת דרכים.

  יש לציין כי הרשעה של נהג חדש באחת העבירות הללו תגרור מעבר לעונש גם תקופה נוספת של היותו נהג חדש שנתיים מיום גזר הדין או מרגע סיום הפסילה שנגזרה עליו לפי המאוחר משניהם. עו"ד הבקיא בדיני תעבורה יכול למצוא כשלים ראייתיים בגרסת התביעה ולנסות למזער נזקים ככל הניתן.

  במאמר זה סקרנו בקצרה על עבירות נהג חדש ומאפייניהן.

  משרד עו"ד אייל עברון, בעל ניסיון רב בתחום. נשמח לסייע לכם בכל עניין הקשור בנושא נהג חדש. ניתן ליצור קשר עם המשרד, ע"י מילוי פרטים בטופס שלמעלה, או בכתובת אימייל: info@eyalevron-law.co.il, או בטלפון 09-9500090, ונענה באופן מידי.

  אנחנו כאן בשבילכם!

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר בהקדם
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   דילוג לתוכן