אנחנו כאן בשבילכם!

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר בהקדם

  הסכם גירושין

  הסכם גירושין בין בני זוג

  עם פירוק החבילה וסיום המערכת הזוגית בין בני הזוג, נדרשים הם להגיע להסדר ממצה של כלל הסוגיות הקשורות לחייהם ולחיי ילדיהם המשותפים. הסכם שכזה נקרא בשפה המקצועית- משפטית "הסכם גירושין". בהסכם הגירושין על בני הזוג לכלול היבטים שונים הקשורים להליכי הגירושין בין בני הזוג וביניהם: כתובה, מתן גט, משמורת ילדים (חינוך), מזונות ילדים, זמני שהות (הסדרי ראיה), חלוקת רכוש, הפרדת נכסים (פירוק שיתוף), מדור הילדים, מדור האישה.

  בהתאם לחוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג-1973 על בני הזוג להביא את הסכם הגירושין ביניהם לאישורו של בית הדין הרבני או בית המשפט לענייני משפחה וזאת על מנת לקבל תוקף משפטי .

  במצב בו מדובר על פרידה בין בני זוג אשר מסגרת החיים ביניהם הינה של "ידועים בציבור" הם יסדירו זאת באמצעות הסכם פרידה רגיל ויביאו אותו לאישורו של בית המשפט לענייני משפחה בלבד.

  לאחר שהסכם הגירושין יוגש לבית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני, השופט/ הדיין יזמן את הצדדים לבית המשפט/ בית הדין ויוודא עמם כי מבינים הם את לשון ההסכם והסעיפים השונים וכי סעיפים אלו נקבעו מרצונם.

  הסכם גירושין הינה הדרך היעילה, האפקטיבית ביותר להסדיר את כלל הסוגיות העומדות לפתחן של בני הזוג, עת החליטו הם להפריד את החבילה. עם זאת, יש לשים לב כי הסכם הגירושין כולל רבדים אישיים רבים ולכן על עו"ד המייצג את הצדדים להתאימו בצורה מוחלטת לנסיבות הספציפיות של בני הזוג , כאשר "העתק הדבק" של הסכם קיים מרשת האינטרנט מבלי לבחון לעומקן את התנאים הספציפיים לאורם  נקבע ההסכם, עלול הדבר להסב נזק רב לצדדים ולהתדיינויות משפטיות ארוכה שנים על גבי שנים.

  על הצדדים לקחת בחשבון כי חוזה אשר מתאים למערכת יחסים חוזית אחת אינו בהכרח מתאים למערכת היחסים החוזית השנייה.

  היבט נוסף עליו יש ליתן את הדעת הינו בחינת הבעיות העתידיות אשר עלולות לנבוע מהסכם הגירושין. תנאי מהותי להצלחתו של הסכם הגירושין הוא לנסות ולצפות בעיות וכשלים אשר עלולים להתרחש בין הצדדים בסוגיות שונות. כך לדוגמא: במקרה של מחלוקת אודות טיפולי השיניים של הילדים יקבע רופא X. כלומר על הצדדים לחשוב לעומק אודות הבעיות הצפויות ביניהן ולפתור אותן מבעוד מועד בהסכם הגירושין.

  נקודה חשובה נוספת בכל הנוגע להסכם גירושין יעיל ואפקטיבי הינה בדיקה אובייקטיבית של ההתחייבויות שבני הזוג נוטלים. על בני הזוג לנטול התחייבויות בהם יוכלו הם לעמוד. אין לנטול התחייבויות תוך נקודת מבט של "יהיה בסדר נסתדר" אלא לבחון את ההתחייבות באופן אובייקטיבי נטול רגש כך שהתוצאה שתתקבל תהיה בבחינת "ראה וקדש" תוך הבנת המשמעויות לאי עמידה בהסכם.

  במאמר זה סקרנו בקצרה אודות הסכם הגירושין והסוגיות אשר יעמדו לפתחם של הצדדים בטרם חתימתו. כמו כן, הדגשנו מספר כללים חשובים עליהם יש ליתן את הדעת בטרם חותמים על הסכם גירושין.

  משרד עו"ד אייל עברון, בעל ניסיון רב בתחום. נשמח לסייע לכם בכל עניין הקשור בנושא הסכם גירושין. ניתן ליצור קשר עם המשרד, ע"י מילוי פרטים בטופס שלמעלה, או בכתובת אימייל: info@eyalevron-law.co.il, או בטלפון 09-9500090, ונענה באופן מידי.

   

  אנחנו כאן בשבילכם!

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר בהקדם
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   דילוג לתוכן