אנחנו כאן בשבילכם!

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר בהקדם

  הסדרי נושים

  מהו הסדר נושים?
  על פי חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי שנכנס לתוקפו החל משנת 2019, הסדר נושים הוא הסכמה בין חייבים יחידים או חברות ובין הנושים, שבא להסדיר את שינוי תנאי תשלום החוב. הסדר נושים מסייע לחייבים למחוק את חובותיהם או לחילופין לקבל הפטר. בכל אחד משלביו של הליך חדלות הפירעון והגביה מול החייב, ניתן להגיע להסדר נושים, ואף טרם פתיחת ההליכים.
  ההסדרים באים בראש ובראשונה להציע לחייב מתווה חדש וגמיש יותר לתשלום חובות, באופן זה הסדרי נושים מסייעים לחייב לצמצם את חובותיו או לקבל הפטר מתשלום החוב.

  האם ניתן להגיע להסדרי נושים מבלי לפתוח בהליכי חדלות פירעון או פשיטת רגל?
  כן, ובדרך כלל אף רצוי, וזהו היתרון המשמעותי של ההליך. אף שהסדר חוב ניתן לביצוע בכל שלב משלבי הליך חדלות הפירעון, ניתן להגיע להסדרים, גם מבלי לפתוח בהליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי.
  הסדרי נושים מביאים בסופו של יום למחיקת חובות. הסדרי נושים, מאפשרים כאמור לאנשים פרטיים או חברות אשר אינם מסוגלים לעמוד בהתחייבויות הפיננסיות שלהם, לנהל מו"מ מול בעלי החוב (הנושים) על מנת להסדיר את החוב. גם לבעלי החוב יש אינטרס להגיע להסדר, על מנת לקבל חלק מהחוב באופן מידי, או בכלל.

  איך ניתן להגיע להסדרי נושים?
  על מנת לגבש הסדר נושים וליתן לו תוקף, החייב נדרש להגיש טופס בקשה לבית משפט השלום. הבקשה צריכה לכלול את המרכיבים שלהלן:
  1. הצעה להסדר נושים.
  2. בקשה להבאת הסדר התשלום לאישורם של כל הצדדים.
  העתק מבקשה זו המוגש מחוץ למסגרת של הליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי, יוגש לממונה על הליכי חדלות פירעון במשרד המשפטים (לשעבר כנ"ר – הכונס הרשמי). מרגע שהנושים מקבלים את כספם באמצעות הסדר הנושים, החייב מקבל הפטר מיתרת חובותיו.

  העובדה שלהסדר חוב ניתן להגיע גם לפני הפניה להליכי חדלות פירעון (בשמם ההיסטורי: פשיטת רגל), מסייעת לחייבים באופנים הבאים:
  א. הימנעות ממכירה וחלוקה של נכסים. הסדר נושים המבוצע ישירות מול בעלי החוב, לא דורש מהחייב להיכנס להליכי כינוס נכסים או הקמה של קופת נשייה בה ירוכזו כל נכסיו.
  ב. הימנעות מההגבלות השונות במסגרת ניהול הליך חדלות פירעון, כמו: איסור יציאה מהארץ, הגבלה על פעילות בנקאית, מגבלות בהנפקת כרטיסי אשראי, ועוד…
  ג. הליך קצר. הליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי יכולים להימשך זמן רב. בהסדר נושים ניתן לקצר תהליכים אלו ולהגיע להפטר במועד משמעותית מוקדם יותר.
  ד. עלויות זולות יותר. הסדר נושים המטופל מחוץ למסגרת הליך חדלות פירעון, הוא פתרון עם עלויות פחותות בהשוואה לאלטרנטיבה.

  משרד עורכי דין אייל עברון עוסק בהסדרי נושים מזה שנים רבות, ויכול לסייע בגיבוש הסדרים המיטיבים עם כל הצדדים. צרו קשר לקבלת ייעוץ ראשוני.

  משרד עו"ד אייל עברון, בעל ניסיון רב בתחום. נשמח לסייע לכם בכל עניין הקשור בנושא הסדרי נושים. ניתן ליצור קשר עם המשרד, ע"י מילוי פרטים בטופס שלמעלה, או בכתובת אימייל: info@eyalevron-law.co.il, או בטלפון 09-9500090, ונענה באופן מידי.

  אנחנו כאן בשבילכם!

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר בהקדם
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   דילוג לתוכן