אנחנו כאן בשבילכם!

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר בהקדם

  הבראת חברות

  חברה הנכנסת להליך חדלות פירעון אשר אינה יכולה לעמוד בהתחייבויותיה, עומדות בפניה שתי אפשרויות מרכזיות – פירוק החברה, או הבראת החברה.

  פירוק חברה, מביא את החברה לכינוס כל נכסיה, מינוי נאמן וחלוקת הנכסים בין נושים.
  בהליך הבראת חברה, הליך אשר יש בו אינטרס ציבורי מובהק, יבדוק בית המשפט האם ניתן להמשיך את פעילות החברה כעסק חי לטובת החברה, העובדים והנושים.
  הפעולה הראשונה והמידית לסיוע בחילוץ חברה מחדלות פירעון, הוא במתן צו להקפאת הליכים, והכנת תוכנית שיקום כלכלי. צו ההקפה קונה זמן לחברה להתמקד בהליך השיקום וחזרה למסלול רווחי.

  כיצד הקפאת הליכים יכול להוביל לתהליך הבראת חברה?​
  המטרה בהליך הבראת חברות היא שיש לתת אפשרות לחברה להשתקם, לשמור על מפעלה, על עובדיה ורכושה ולנסות לארגן את החזר החובות לנושים בדרך של הסדר, במקום בדרך של מימוש נכסים.
  זאת מתוך נקודת מוצא, שהחברה תניב תשואה רבה יותר לנושים ולכל הצדדים המעורבים, אם תמשיך החברה לפעול או תמוזג לתוך חברה אחרת.

  במסגרת זו, ימונה נאמן ע"י בית המשפט, לגיבוש תכנית הבראה כלכלית. בידי הנאמן סמכויות רחבות, המקבילות לסמכויות המפרק או הנאמן בעת הליך פשיטת רגל.
  לאחר שבית המשפט נתן צו הקפאת הליכים, הנאמן יפתח באופן מידי בפעולות לאיתור מקורות מימון (משקיעים או הלוואות) לצורך המשך פעילות החברה, ובהמשך יציג הנאמן תוכנית עסקית להמשך פעילותה. לשם כך יש להעריך את שווי החברה והיקף חובותיה ולהחליט איזה פעילויות עסקיות לשמר ואילו לזנוח, בכדי להתחיל בשיקום כלכלי.

  השלב האחרון הוא כינוס אספות נושים בהתאם לסוג הנושים, לצורך אישור ההסדר עם החברה. ההחלטה חייבת להתקבל ברוב של 75% מערך התביעות המיוצג בהצבעה ורוב של 50% מהנושים.
  בית המשפט הוא זה שיאשר את ההסדר, וייתכן אף כי יכפה אותו על הנושים ככל ולא הסכימו לתנאי ההסדר.

  משרד עורכי הדין אייל עברון, עוסק בהבראת חברות ובשיקום כלכלי, כמו גם עו"ד עברון משמש כנאמן מטעם בית המשפט בעניינים אלו. פנו למשרדנו היום, על מנת לסייע לכם בשיקום והבראת החברה.

  משרד עו"ד אייל עברון, בעל ניסיון רב בתחום. נשמח לסייע לכם בכל עניין הקשור בנושא הבראה ושיקום חברות. ניתן ליצור קשר עם המשרד, ע"י מילוי פרטים בטופס שלמעלה, או בכתובת אימייל: info@eyalevron-law.co.il, או בטלפון 09-9500090, ונענה באופן מידי.

  אנחנו כאן בשבילכם!

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר בהקדם
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   דילוג לתוכן