אנחנו כאן בשבילכם!

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר בהקדם

  הליך גישור במשפחה

  הליכי גישור במשפחה

  הליכי גירושין ידועים כהליכים מורכבים, יצריים אשר נמשכים ומתגלגלים שנים על גבי שנים. בשנת 2016 החליט המחוקק ליצור הליך חדש על מנת להקל על הליכי הגירושין וקבע הליכי גישור  אשר נפתחים עם הגשת בקשה ליישוב סכסוך. ההליך בבסיסו נועד לגשר על החלוקות בין הצדדים תוך ראיה מרחבית המשפט  כי עדיפה ההסכמה, והגישור על פני התדיינות ארוכת טווח בערכאות המשפטיות השונות.

  החוק אינו מאפשר לזוג המתגרש להגיש בקשות/ תובענות (מלבד מקרים חריגים) לבית המשפט טרם עברו את הליך ההתדיינות ביניהם וניסו בצורה אובייקטיבית וסובייקטיבית להגיע להסכמות.

  הרציונל העומד בבסיס הגישה הזו הינו להקל, להוזיל ולהביא את מחלוקות הגירושין לפתרון מהיר. כמו כן, ידוע כי הליכים ארוכים ויצריים בין הצדדים פוגעים קשות בילדים אשר נותרים בין הפטיש לסדן, ואילו הסכמה מהירה ויעילה בין ההורים תפחית את הסיכויים לפגיעה בהם ותשמור על אורח חייהם תוך ביצוע התאמות נכונות ויעילות.

  במסגרת ההליך יוזמנו הצדדים לארבע פגישות מידע הערכה ותיאום במסגרתם ינסו אנשי המקצוע של יחידת הסיוע והם: פסיכולוגים, עובדים סוציאליים וכו' ולגשר על הפערים בין בני הזוג ולנסות לפתור את כלל הבעיות ביניהם ובכך לייתר את ההליכים המשפטיים.

  יש להדגיש כי בזמן הפגישות בין הצדדים וביניהן יחול שלב של עיכוב הליכים במסגרתו הצדדים אינם יכולים להגיש תביעות משפטיות כגון: משמורת, מזונות, רכוש, האחד נגד השני ובמידה ותביעה כזאת תוגש בשלב זה היא לא תתקבל ותידחה.

  יובהר כי לא ניתן להגיש כל תביעה אלא לאחר שתמו 45 ימים מרגע הגשת הבקשה ליישוב סכסוך או 60 ימים אם המועד הוארך כאמור.

  החוק אשר מסדיר את הסוגיות הללו הינו חוק ההסדר להתדיינויות במסגרתו נקבע בסעיף 1:  "מטרתו של חוק זה לסייע לבני זוג ולהורים וילדיהם ליישב סכסוך משפחתי ביניהם בהסכמה ובדרכי שלום, ולצמצם את הצורך בקיום התדיינות משפטית, מתוך התחשבות במכלול ההיבטים הנוגעים לסכסוך ובטובתם של כל ילדה וילד".

  יש להדגיש כי הזמנה לפגישות הינן חובה ודינה כדין הזמנה לבית המשפט, לפיכך חלה חובה על הצדדים להגיע לפגישות. במידה ואחד הצדדים לא יקיים את החובה הזו ולא יגיע לפגישות לא יוכל להגיש את התביעות שלו בתום תקופת עיכוב ההליכים.

  במידה ובני הזוג יצליחו להגיע להסכמות במסגרת הליך הגישור ביחידת הסיוע הם יגישו את הסכם הגירושין לאישור של בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני. במידה והצדדים לא יגיעו לכדי פתרון הסוגיות ביניהם ייאלצו הם לנהל הליכי גירושין במסגרת הערכאות המשפטיות.

  קיימת חשיבות עליונה להתייעץ עם עורך דין מומחה הבקיא בעולם דיני המשפחה בטרם תחילת הליכי הגישור תוך הגשת הבקשה ליישוב סכסוך וזאת על מנת להבין את כלל ההשלכות של ביצוע הפעולות המשפטיות, תוך קביעת אסטרטגיה ברורה ומסודרת לפתרון הסוגיות.

  משרד עו"ד אייל עברון, בעל ניסיון רב בתחום. נשמח לסייע לכם בכל עניין הקשור בנושא הבקשה ליישוב סכסוך והליכי הגישור. ניתן ליצור קשר עם המשרד, ע"י מילוי פרטים בטופס שלמעלה, או בכתובת אימייל: info@eyalevron-law.co.il, או בטלפון 09-9500090, ונענה באופן מידי.

  אנחנו כאן בשבילכם!

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר בהקדם
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   דילוג לתוכן